ITALYA TURLARI

KLASİK İTALYA TURU (TÜRK HAVA YOLLARI) 499.- EURO (7 GECE 8 GÜN) TEMMUZ - AĞUSTOS Diğer Tüm İtalya Turları ve Fiyatlar İçin Bizi Arayın; erice TUR-0224 236 30 20 - 236 60 20 - 235 65 05 See more details

EKONOMIK UCAK BILETI

  ONLINE UÇAK BİLETİ REZERVASYON SAYFAMIZA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ...   See more details

ORTA AVRUPA TURLARI

ORTA AVRUPA TURU Berlin Prag(3) Viyana(2) Budapeşte(2) THY ile; 479 EURO Tüm ORTA AVRUPA Turları ve Fiyatlar İçin Bizi Arayın; erice TUR-0224 236 30 20 - 236 60 20 - 235 65 05 See more details

YURTDIŞI FUAR PAKETLERİ

    See more details

PULLMANTUR SOVEREIGN AKDENIZ

Yazdır PDF
magnificaadriatic

Pullmantur Sovereign Akdeniz Esintisi

14-28 Mayıs, 04-25 Haziran, 02 Temmuz,

20-27 Ağustos, 03-24 Eylül

Türk Hava Yolları ile

 

İstanbul – Roma - Floransa – Villefranche – Barselona – Tunus – Napoli – Roma – İstanbul

7 gece / 8 gün

 

Neden Gitmeli?
Gözlerinizi birkaç saniyeliğine kapatın... Yüzer bir lüks otelde hatta küçük bir şehir içinde, dünyanın en güzel denizlerine, en güzel kentlerine yolculuk ettiğinizi hayal edin. İşte gemi seyahati, en kısa bu şekilde özetlenebilir. Gemi yolculuğuna katılanlar, tatillerine koca bir dünyayı sığdırır, unutulmaz anlar yaşarlar. Bavul açma kapama olmadan her gün başka bir limanda, yeni bir kentte uyanırlar. Üstelik büyüleyici bir atmosferde her türlü konfor ve eğlence içinde dinlenerek yol alarak, eşsiz manzaraların tadını çıkartırlar

 

Gün

Program

Varış

Hareket

1.Gün

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Acenta deskinde yetkililer ve rehberimiz ile buluşma

Türk Hava Yolları’nın TK 1861 sayılı uçuşu ile Roma ’ya hareket.

Roma’ya varışımız ile Civitavecchia limanına transfer ve gemiye biniş. Gemiye biniş işlemlerinin tamamlanmasının ardından, seyahatimizin başlangıcı.

08:20

 

 

12:30

 

10:00

 

 

19:00

2.Gün

La Spezia, / Floransa

07:00

20:00

3.Gün

Villefranche / Nice&Monte Carlo/Fransa

07:00

15:00

4.Gün

Barselona

09:00

18:00

5.Gün

Denizde

_

_

6.Gün

La Goulette / Tunus

07:00

14:00

7.Gün

Napoli

09:00

19:00

8.Gün

  Civitavecchia limanından Roma havalimanına transfer

Türk Hava Yolları’nın TK 1864 sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket.
İstanbul’a Hoş Geldiniz

           08:00

 

            22:35

 

19:05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kategoriler

14 Mayıs,    

28 Mayıs   

04 Haziran,

25 Haziran

02 Temmuz,

20 Ağustos,

27 Ağustos,

03 Eylül,

24 Eylül

İç Kabin

698 €

698 €

998 €

Dış Kabin

798 €

798 €

1128 €

3.ve 4. kişi

698 €

698 €

998 €

0-17 Yaş

798 €

798 €

898 €

İç Kabinde

Tek kişi farkı

398 €

398 €

498 €

Dış Kabinde

Tek kişi farkı

498 €

498 €

598 €

Liman Vergisi

196 €

196 €

196 €

Yakıt Harcı

38 €

38 €

38 €


* Tabloda belirtilen tarihler,  Çarşamba günü çıkışlı tur başlangıç tarihlerimizdir.

* Bebek ve çocuk fiyatları iki yetişkin yanında konaklamaları şartı ile geçerlidir.

 

DâhilOlan Hizmetler:

Ø   TürkHava Yolları ileİstanbul – Roma –İstanbul arasıekonomi sınıfı uçakbileti

Ø   Gemide 7geceher şey dâhil konaklama

Ø   Gemidealınacakalkollüvealkolsüziçecekler

Ø   Havalimanı–Liman- Havalimanı transferleri

Ø   Gemideki hergün vegeceiçinayrıcadüzenlenen eğlence,animasyon veşovlar

Ø   ProfesyonelTürkçeRehberlikhizmetleri(20kişilikgrup oluştuğutakdirde)

Ø   ZorunluSeyahat Sigortası

Ø   Havalimanı veLiman vergileri

 

DâhilOlmayanHizmetler:

Ø   KişiselHarcamalar (Internetvetelefon, kuru temizleme,mağazalardaürünlervb).

Ø   Gemiveyarehberiniztarafından organizeedilecekekstraturlar

Ø   Gemininservispersonelibahşişleri(72€)

Ø   Vizeücreti veyurtdışı çıkışharcı (120€+15TL )

Ø   Sağlıkhizmetleri

Ø   GüzellikmerkeziveSpahizmetleri

Ø   Yakıt Harcı ( 38€ )

 

Villefrance                               :Villefranche-sur-Mer Nice sınırındaki liman, Alpes-Maritimes ve Provence-Alpes-Côte d'Azur’un da içinde bulunduğu bir Fransız komünün parçasıdır. Bu nüfus Villefranchois olarak adlandırılır.

Barselona                               :Barselona sofistike ve kendine özgü tarzı ile bilinir. Norman Foster'ın plaj kenarındaki parlayan balık heykeli, Gaudi'nin renkli parkı Güel ve yemek sihirbazı Ferran Adria gibi eşsiz cevherleriyle Barselona kesinlikle sınırları zorluyor. Franco devrildikten sonra kent kültürel bir enerji patlaması yaşadı ve bu durum bugün de ilginç galeriler, şık barlar ve her şeyden çok aktif ve yaratıcı bir popülasyonla kendini göstermeye devam ediyor.

La Gouletta                              :Tunus’un başkenti, İspanyolların ve Osmanlıların egemenliğinin izlerini hala taşıyor.

Roma                                      :“ Bir insan bir şehre nasıl âşık olur? ” sorusunu Roma sordurur insana. Kendini evden uzak ama bir o kadar da evinde hissettirebilen bir şehir, Vatikan’ın kalbi, İtalyan mutfağının gözdesi Roma… Tüm bunlar bir yana yüzyıllardır tarihi büyüsünü ve gizemini korumuş görkemli bir imparator şehridir.

Livorno                                   : Livorno, tarih boyunca büyük önem taşımış bir liman şehridir. Rönesans döneminin önemli merkezlerinden biri olmuş, 1921 yılında Antonio Gramsci’nin kuruculuğunu yaptığı İtalya Komünist Partisi’nin ev sahipliğini yapmış bu kent, modern çağlarda başta liman işçileri olmak üzere, ezilen, yoksul kesimlerin barınağı olmuş.

 

Hem konforlu hem güvenli...

Gemilerde yolculuğunuz boyunca güvenliğiniz için her türlü donanım mevcuttur. En son teknolojiye sahip günümüz gemileri " Cruise Lines International Association " tarafından belirlenen uluslararası standartlarda inşa edilmiştir. Bu kurallar çerçevesinde, periyodik olarak tüm gemilere bakım yapılmaktadır. Ayrıca tüm gemiler, son teknolojiye sahip yön bulma teçhizatıyla donanmıştır ve A.B.D'de bulunan, dünyanın en büyük Hava Durumu Bilgisayar Sistemi'ne bağlıdır. Böylece kötü hava şartlarında, gemiler o bölgeye girmeyecek şekilde başka bir rota üzerinden giderler. Bütün modern gemiler, hidrolik stabilizör adı verilen ve geminin dalgalardan sallanmasını minimuma indiren bir sisteme sahiptir.

 

Aktiviteler

Yüzen lüks otellere benzetebileceğimiz gemilerde, eğlence ve dinlence anlayışınıza uygun her türlü konfor ve aktiviteyi bulabilirsiniz. Gemideki tüm aktiviteleri ve gemi dışındaki gezileri her gün için özetleyen programları gemi içinde temin edebilirsiniz. Gündüz havuzda güneşin tadını çıkarabilir ve sportif aktivitelerden ( tırmanma duvarı, voleybol, basketbol ve golf sahaları, fitness, aerobik...) * faydalanabilirsiniz. Sessiz bir ortamda bulunmak isterseniz güvertede bir yürüyüş yapıp tertemiz havayı içinize çekebilir veya wellness merkezleri  (güzellik salonları**, masajlar**, Aqua ya da Thalasso terapi'ler**) ile oturma salonlarını veya kütüphaneyi ziyaret edebilirsiniz. Dünyaca ünlü şeflerin hazırladığı akşam yemeğinden sonra gece kulüplerine, casino'ya, kabare showlara, dans yarışmalarına, kokteyllere, partilere, sinema ve konserlere ücretsiz olarak katılabilirsiniz. Bütün bunlara ilaveten her seyahatte sunulan farklı manzaraların, koyların ve rotanızda bulunan liman şehirlerinin mutlaka tadını çıkarmanızı öneririz. * Sunulan sportif faaliyetler, gemiden gemiye farklılık göstermektedir. **Güzellik salonu,masaj ya da terapiler ayrıca ücrete tabidir

 

Gemide Yemekler

Geminizde yemekler dünyaca ünlü aşçılar tarafından hazırlanmaktadır. Kahvaltıdan gece büfesine kadar, tüm restoranlarda, her türlü damak zevkine hitap eden ; Fransız, İtalyan, Uzakdoğu, Akdeniz ve diğer dünya mutfaklarından lezzetlerin sunulduğu, her gün ayrı seçenekleri olan menüler ve muhteşem açık büfeler mevcuttur. Genel olarak sabah kahvaltıları ve öğlen yemekleri açık büfe ve akşam yemekleri a la carte olup , bir çok gemide 24 saat kabin servisi vardır. Gemi seyahatlerinde ayrıca farklı bir unsur olarak akşam yemeklerinizde iki farklı  oturum saatiyle  sunulmakta ya da hiçbir kısıtlama olmadan Freestyle Cruising diye adlandırılan seçenek bulunmaktadır.* * Akşam yemeğinin oturumlu ya da serbest olma özelliği gemiden gemiye farklılık göstermektedir.

 

Gemide yanıma ne tür kıyafetler almalıyım ?

Herhangi bir tatile giderken yanınıza aldığınız giysileri, gemi seyahati için de götürebilirsiniz. Yolculuğunuzu gerçekleştireceğiniz bölgenin o mevsimdeki iklimi, dışarıda giyeceğiniz giysiler üzerinde belirleyici faktör olacaktır. Gemi içinde gündüz rahat ve spor kıyafetler tercih edilmektedir, Restoranlarda sabah ve öğlen spor kıyafetler, gece ise abiye kıyafetler tavsiye edilmektedir. Hangi mevsimde olursa olsun gemi içerisinde klimaların yüksek seviyede çalışmasından dolayı ceket, hırka, şal gibi koruyucu giysilerin yanınızda bulunmasında fayda vardır.

 

Kabinler

Kabinler suit, balkonlu kabin, deniz manzaralı kabin ya da iç kabin gibi seçeneklere ayrılmıştır. Günümüz gemilerindeki kabinler en az 4 - 5 yıldızlı lüks otel odalarındaki konfora sahipken ölçü olarak otel odaları kadar büyük değildir.Kabin seçenekleri gemiden gemiye farklılık göstermektedir.

 

Dil

İngilizce ve İspanyolca en yaygın kullanılan yabancı dildir. Birçok gemide farklı ülkelerden mürettebat vardır. Böylece dil problemi minimum düzeye indirilmiştir. Hatta bazı gemilerin servis personeli arasında Türk barmen ve personele rastlamak mümkündür.

 

Resepsiyon

Resepsiyon, geminin lobby bölümündedir. 24 saat boyunca, sorularınızı ve isteklerinizi cevaplar.

 

Gemiye binerken...

Check-in ; hareket anından 3 saat öncesine kadar yapılmalıdır. Bununla birlikte, gemiye binerken yapmanız gereken bazı formaliteler olacaktır. Bagaj teslimi, bilet ve kredi kartı kayıtları gibi... Check-in zamanlamaları ile ilgili kesin bilgiler, seyahat evraklarınız ile beraber size gönderilecektir.

 

Bagaj

Yanınızda bulunan bagajlara, gemi şirketinin özel bagaj fişleri takılacaktır. Bu fişlerde, " adınız ve soyadınız, gemi adı, gemi kalkış tarihi ve kabin numarası " gibi bilgiler yer alacaktır. Check-in işlemlerinden sonra, bagajınız bellboy'lar tarafından kabininize getirilecektir. Bagaj riski, yolcunun kendisine ait olduğu için, ek sigorta yapıp yapmama kararı size bırakılmıştır.

 

Elektrik

Gemilerdeki elektrik prizleri, 220 / 110 Volt elektriğe uyumlu aletler için öngörülmüştür. Ancak yanınızda, özel seyahat adaptörü bulundurmanızda da fayda vardır.

 

Gemilerde nakit para geçiyor mu ?

Gemilerde nakit para kullanımı yoktur. Tüm formaliteler tamamlandıktan sonra, gemide kullanacağınız, üzerinde isminizin, akşam yemek saatinizin ve masa numaranızın yazılı olduğu bir " Cruise Card " verilecektir.

 

Nasıl bahşiş vereceğim ?

Servis ve kabin personeline verilen bahşişler, onların gelirlerinin büyük bir bölümüdür. Bahşişler genellikle kabin extrenize yansıtılır ve kredi kartınızla ödersiniz.

 

Seyahatinize başlarken yanınıza almanız gereken evraklar

Gerekli vizenizin olduğu, en az 6 ay geçerli pasaportunuz ve ayrıca bir kimlik

Uçak biletleri ve seyahat programı

Gemi bileti veya voucher'lar

Fiyatlar; Havayollarının 02.01.2012 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.

* Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda,   Acenta ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.

* Geziye, Acenta rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.

* Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden Acenta sorumlu değildir.

* Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.

* Acenta, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu, yerel havayollarını ve uçuş saatlerini değiştirebilir.

* Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlamalar yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.

* Gezi hareketinden 2 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.

* Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 8 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Acenta ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde Acenta herhangi bir sorumluluk taşımaz.

* Fiyatlara dâhil edilen seyahat sağlık sigortası 65 yaşa kadar geçerli olup, daha üst yaşlardaki misafirlerimiz için ilave ücret gerekmektedir.

* Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, Acenta geziyi, tur kalkış tarihinden 7 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.

* Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport ve Schengen vizesi gerekmektedir.

 

REZERVASYON ve BİLGİ ; erice TUR

TELEFON : 0 224 236 30 20 - 236 60 20

ADRES : ÇEKİRGE MH. ÇEKİRGE CD. LALE APT. NO:139 (HALKBANKASI YANI) OSMANGAZİ / BURSA